PORADY

WARTO SIĘ TYM PODZIELIĆ

Ciekawostki na temat sprzątania łazienki, kuchni i innych pomieszczeń oraz inne, licznie zgromadzone porady sprawią, że dbanie o dom będzie czystą przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

WIOSENNE PORZĄDKI

Wyrażenie „WIOSENNE PORZĄDKI ” już postawiło zęby na krawędzi. A jednak, gdy tylko pogoda się poprawi, wiele osób od razu chce uporządkować nagromadzone zatory, pozbyć się kurzu i uporządkować mieszkanie czy dom. Czas zadbać o otaczającą przestrzeń. Proponujemy nie zajmować się tylko sprzątaniem domu, ale analizować życie jako całość – mówimy Ci, jak i na co zwrócić szczególną uwagę.

Sprzątanie to nie tylko pozbywanie się zbędnych rzeczy i sprzątanie przestrzeni, ale także w pewnym sensie praktyka psychologiczna: porządek w otaczającej nas przestrzeni pomaga się wyciszyć.

Istnieje kilka prostych zasad porządkowania mieszkania. Na przykład warto zacząć od sypialni lub innych pomieszczeń, a skończyć na łazience lub toalecie: najprawdopodobniej będziesz musiał wielokrotnie spuszczać brudną wodę, a robienie tego do czystej toalety jest po prostu bezcelowe. Warto też przejść od góry do dołu – czyli najpierw wytrzeć kurz, a potem odkurzyć. Owszem, odkurzanie podnosi kurz, ale podczas sprzątania i tak niechcący potrząśniesz czymś na podłodze – lepiej więc odkurzać wszystko od razu, a nie przechodzić przez to dwa razy.

Uwaga!!!

Rzeczy, o których zwykle zapominamy podczas generalnego sprzątania domu – na przykład odwracanie materaca, czyszczenie zasłon, listew przypodłogowych, zasłony prysznicowej i tak dalej. Nie zapomnij o klamkach, przełącznikach i przyciskach urządzeń AGD, w których często gromadzi się brud.