Jak myć okna bez smug?

Sprzątanie: czynność, która dotyczy każdego z nas. Codzienna, prozaiczna, wydawałoby się – banalna. Każda osoba, która profesjonalnie zajmuje się sprzątaniem, wie jednak, jak ważne są dobrze dopasowane środki oraz odpowiednio dobierane narzędzia. To od nich zależy, czy efekty naszej pracy będą zadowalające i pozostaną trwałe na dłużej!

Czyszczenie okien to jedna z tych prac porządkowych, która niedoświadczonym potrafi przysporzyć sporo trudności. Dziś wyjaśniamy, jak myć okna bez smug!

Mycie okien bez smug

Dobierz odpowiednie narzędzia pracy

Możesz skorzystać z kuchennej ściereczki, gąbki, ręczników papierowych lub profesjonalnej gumowej wycieraczki. Każda z tych opcji powinna zdać egzamin, pod warunkiem, że wchłania wodę i nie zostawia “kłaczków”. Jeśli zależy nam na uniknięciu smug na szybie, do tego celu doskonale sprawdzi się chłonna ściereczka z mikrofibry lub… rajstopy nylonowe. Syntetyczne włókna pomogą Wam wyczyścić okna na błysk – dosłownie!

Znajdź skuteczny środek czyszczący

Oprócz profesjonalnych, chemicznych płynów do szyb (można posłużyć się również płynem do mycia naczyń!), mamy do dyspozycji bardziej ekologiczne specyfiki, stworzone na bazie octu lub gliceryny. Dodanie soku cytrynowego do mieszanki pomoże rozprawić się z tłustymi plamami i nada szybie naturalnego połysku.

Jeśli odpowiednio dostosujemy narzędzia i technikę pracy, do mycia bez pozostawiania smug może wystarczyć nam nawet sama woda. Wówczas czyszczenie powinno przebiegać dwuetapowo: po myciu na mokro obowiązkowo należy wytrzeć powierzchnię do sucha.

Zabierz się za czyszczenie o odpowiedniej porze

Wydawałoby się, że letni i słoneczny poranek to optymalna pora na czyszczenie okien. To wtedy odczuwamy też największy przypływ motywacji, aby zabrać się za gruntowne porządki. Nic bardziej mylnego! Za ściereczkę i płyn najlepiej jest złapać, owszem – wiosną i latem – ale raczej późnym popołudniem lub w pochmurny dzień bez opadów. Silne promienie słońca mogą bowiem sprawić, że rozprowadzany płyn zbyt szybko zaschnie na szybie, powodując nieestetyczne smugi.

Powodzenia!

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *